Majses

Opowieści i rozmowy o naszych tradycjach oraz wspólne warsztaty artystyczne.

Zróbmy razem maski purimowe!

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku szkolnym.
Warsztaty będą prowadzone dla rodzin, wspólnie dla dzieci i dorosłych.

Niedziela 17.03.2024
godz 15:00
w JCC Warszawa

Zajęcia poprowadzą: Marta Eichelberger-Jankowska i Helise Lieberman (Fundacja Centrum Taubego) oraz Helena Czernek (MI POLIN)

Lliczba miejsc ograniczona

O prowadzących:

Helise Lieberman

Dyrektorka Fundacji Centrum Taubego na Rzecz Edukacji i Życia Żydowskiego. Pierwsza dyrektorka szkoły żydowskiej Lauder-Morasha w Warszawie i współtwórczyni programu Mi Dor Le Dor nt. edukacji o dziedzictwie żydowskim. Od 1994 roku mieszka w Warszawie i jest członkinią naszej społeczności.

Helena Czernek

artystka i projektantka, współzałożycielka MI POLIN, marki tworzącej nowoczesne judaika. Autorka projektu papierowych żonkili na rocznicę Powstania w Getcie. Tworzy także drzeworyty m.in. o tematyce żydowskiej, wplatając w nie kaligrafię hebrajską. Od 10 lat prowadzi warsztaty artystyczne i projektowe. Koordynatorka drugiej edycji programu Mi Dor Le Dor w Polsce.

Patrycja Dołowy

pisarka, popularyzatorka nauki i sztuki, działaczka społeczna, z wykształcenia doktor nauk przyrodniczych i artystka wizualna. Jest dyrektorką Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa, wykłada na Wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego. Publikuje w prasie, w pismach artystycznych i kulturalnych. Jest autorką książek Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu, Skarby. Poszukiwacze i strażnicy żydowskiej pamięci, współautorką Przecież ich nie zostawię. O żydowskich opiekunkach w czasie wojny i Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego autorką bloga Widoczki: Pamięć miasta/Pamięć ciała oraz sztuk teatralnych.

Zarejestruj się

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *